MCMX100D6
Manufacturer Part Number:
MCMX100D6
Manufacturer/Brand:
Sensata-Crydom
Part of Description:
SSR RELAY SPST-NO 6A 0-100V
Manufacturer :
Sensata-Crydom
Product Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
6 A
Mounting Type :
Through Hole
On-State Resistance (Max) :
40 mOhms
Output Type :
DC
Package / Case :
4-SIP
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
4-SIP
Termination Style :
PC Pin
Voltage - Input :
3 ~ 10VDC
Voltage - Load :
0 V ~ 100 V