EL100D10-12N
Manufacturer Part Number:
EL100D10-12N
Part of Description:
SSR RELAY SPST-NO 10A 3-100V
Load Current :
10 A
On-State Resistance (Max) :
10 mOhms
Termination Style :
Quick Connect - 0.187"/0.250"
Voltage - Input :
10 ~ 14VDC
Voltage - Load :
3 V ~ 100 V