EL240A30-24
Manufacturer Part Number:
EL240A30-24
Part of Description:
SSR RELAY SPST-NO 30A 24-280V
Load Current :
30 A
Termination Style :
Quick Connect - 0.187"/0.250"
Voltage - Input :
21 ~ 27VDC
Voltage - Load :
24 V ~ 280 V