PFE240D25R
Manufacturer Part Number:
PFE240D25R
Manufacturer/Brand:
Sensata-Crydom
Part of Description:
SSR RELAY SPST-NO 25A 12-280V
Manufacturer :
Sensata-Crydom
Product Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
25 A
Mounting Type :
Through Hole
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
AC
Package / Case :
4-SIP
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
4-SIP
Termination Style :
PC Pin
Voltage - Input :
15 ~ 32VDC
Voltage - Load :
12 V ~ 280 V