RV8S-L-D48-A120
- Manufacturer Part Number:
- RV8S-L-D48-A120
- Part of Description:
- SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-48V
- Product Category :
- Solid State Relays
- Circuit :
- SPST-NO (1 Form A)
- Load Current :
- 100 mA
- Mounting Type :
- DIN Rail
- On-State Resistance (Max) :
- Output Type :
- DC
- Package / Case :
- Module
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Voltage - Input :
- 96 ~ 132VAC
- Voltage - Load :
- 0 V ~ 48 V