ASR-SID480D50ZL-SP
Manufacturer Part Number:
ASR-SID480D50ZL-SP
Manufacturer/Brand:
Altran Magnetics, LLC
Part of Description:
DUAL POLE PANEL MOUNTED DC TO AC
Manufacturer :
Altran Magnetics, LLC
Product Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A) x 2
Load Current :
50 A
Mounting Type :
Chassis Mount
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
AC, Zero Cross
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
4 ~ 15VDC
Voltage - Load :
24 V ~ 530 V