ASR-SID480D40ZL
Manufacturer Part Number:
ASR-SID480D40ZL
Part of Description:
DUAL POLE PANEL MOUNTED DC TO AC
Circuit :
SPST-NO (1 Form A) x 2
Load Current :
40 A
Output Type :
AC, Zero Cross
Package / Case :
Module
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Voltage - Input :
4 ~ 15VDC
Voltage - Load :
24 V ~ 530 V