SKH10240
Manufacturer Part Number:
SKH10240
Manufacturer/Brand:
Celduc Inc.
Manufacturer :
Celduc Inc.
Product Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
10 A
Mounting Type :
Through Hole
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
AC, Zero Cross
Package / Case :
4-SIP
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
4-SIP
Termination Style :
Voltage - Input :
12VDC
Voltage - Load :
24 V ~ 600 V