ASR-SID240D25ZL
- Manufacturer Part Number:
- ASR-SID240D25ZL
- Part of Description:
- DUAL POLE PANEL MOUNTED DC TO AC
- Circuit :
- SPST-NO (1 Form A) x 2
- Load Current :
- 25 A
- Output Type :
- AC, Zero Cross
- Package / Case :
- Module
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
- Voltage - Input :
- 4 ~ 15VDC
- Voltage - Load :
- 24 V ~ 280 V