ASR-SI480A60ZY-L
Manufacturer Part Number:
ASR-SI480A60ZY-L
Manufacturer/Brand:
Altran Magnetics, LLC
Part of Description:
SINGLE PHASE PANEL MOUNTED AC TO
Manufacturer :
Altran Magnetics, LLC
Product Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
60 A
Mounting Type :
Chassis Mount
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
AC, Zero Cross
Package / Case :
Hockey Puck
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
90 ~ 280VAC
Voltage - Load :
48 V ~ 530 V