CL240D10RC
- Manufacturer Part Number:
- CL240D10RC
- Manufacturer/Brand:
- Sensata-Crydom
- Part of Description:
- SSR RELAY SPST-NO 10A 24-280V
- Manufacturer :
- Sensata-Crydom
- Product Category :
- Solid State Relays
- Circuit :
- SPST-NO (1 Form A)
- Load Current :
- 10 A
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- On-State Resistance (Max) :
- Output Type :
- AC
- Package / Case :
- Hockey Puck
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Voltage - Input :
- 3 ~ 32VDC
- Voltage - Load :
- 24 V ~ 280 V