NSO13DB24SA
- Manufacturer Part Number:
- NSO13DB24SA
- Manufacturer/Brand:
- Carlo Gavazzi Inc.
- Part of Description:
- SAFETY GATES MODULE 2NO IN 3 OUT
- Manufacturer :
- Carlo Gavazzi Inc.
- Product Category :
- Safety Relays
- Coil Voltage :
- Contact Form :
- 4PST-3NO/1NC (3 Form A, 1 Form B)
- Contact Material :
- Silver Tin Oxide (AgSnO)
- Contact Rating (Current) :
- 6 A
- Features :
- Lighted Indicator
- Mounting Type :
- DIN Rail
- Must Operate Voltage :
- Must Release Voltage :
- Operate Time :
- 150 ms
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 65°C
- Product Status :
- Obsolete
- Release Time :
- 30 ms
- Switching Voltage :
- 230VAC, 24VDC - Max