RD2CB-24VAC-L
- Manufacturer Part Number:
- RD2CB-24VAC-L
- Part of Description:
- RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
- Coil Voltage :
- 24VAC
- Contact Rating (Current) :
- 10 A
- Must Operate Voltage :
- 18 VAC
- Must Release Voltage :
- 7.2 VAC
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 40°C
- Switching Voltage :
- 240VAC, 30VDC - Max