RR3PA-ULAC12V
Manufacturer Part Number:
RR3PA-ULAC12V
Part of Description:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 12V
Coil Current :
210 mA
Coil Voltage :
12VAC
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Lighted Indicator
Must Operate Voltage :
9.6 VAC
Must Release Voltage :
3.6 VAC
Operating Temperature :
-25°C ~ 40°C
Switching Voltage :
240VAC, 30VDC - Max
Termination Style :
Plug In, 11 Pin (Octal)