PRD-5AY0-24
Manufacturer Part Number:
PRD-5AY0-24
Part of Description:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 25A 24V
Coil Current :
410 mA
Coil Voltage :
24VAC
Contact Form :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current) :
25 A
Must Operate Voltage :
20.4 VAC
Must Release Voltage :
2.4 VAC
Operating Temperature :
-55°C ~ 45°C
Switching Voltage :
277VAC - Nom