RR3PA-UDC24V
- Manufacturer Part Number:
- RR3PA-UDC24V
- Part of Description:
- RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V
- Coil Current :
- 60 mA
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Rating (Current) :
- 10 A
- Must Operate Voltage :
- 19.2 VDC
- Must Release Voltage :
- 2.4 VDC
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 40°C
- Switching Voltage :
- 240VAC, 30VDC - Max
- Termination Style :
- Plug In, 11 Pin (Octal)