RV8H-2S-AD24-C1D2
- Manufacturer Part Number:
- RV8H-2S-AD24-C1D2
- Part of Description:
- RELAY GEN PURPOSE DPDT 6A 24V
- Coil Current :
- 21 mA
- Coil Voltage :
- 24VAC/DC
- Contact Rating (Current) :
- 6 A
- Must Operate Voltage :
- 19.2 VAC/DC
- Must Release Voltage :
- 1.68 VAC/DC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Switching Voltage :
- 250VAC - Nom