RG4CB-24VDC-L
- Manufacturer Part Number:
- RG4CB-24VDC-L
- Part of Description:
- RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 24V
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Rating (Current) :
- 3 A
- Features :
- Lighted Indicator
- Must Operate Voltage :
- 18 VDC
- Must Release Voltage :
- 2.4 VDC
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 40°C
- Switching Voltage :
- 240VAC, 30VDC - Max