AZ943-1CH-24DE
- Manufacturer Part Number:
- AZ943-1CH-24DE
- Part of Description:
- RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V
- Coil Current :
- 15 mA
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Form :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Rating (Current) :
- 10 A
- Must Operate Voltage :
- 18 VDC
- Must Release Voltage :
- 2.4 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 90°C
- Switching Voltage :
- 277VAC, 30VDC - Max