T9AS1D22-12
- Manufacturer Part Number:
- T9AS1D22-12
- Part of Description:
- RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V
- Coil Current :
- 83 mA
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Rating (Current) :
- 30 A
- Must Operate Voltage :
- 9 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Switching Voltage :
- 277VAC - Max
- Termination Style :
- PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)