T9AS1D12-24
- Manufacturer Part Number:
- T9AS1D12-24
- Part of Description:
- RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 24V
- Coil Current :
- 41.7 mA
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Rating (Current) :
- 30 A
- Must Operate Voltage :
- 18 VDC
- Must Release Voltage :
- 2.4 VDC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Switching Voltage :
- 277VAC - Max