70G-IDC24G
Manufacturer Part Number:
70G-IDC24G
Manufacturer/Brand:
Grayhill Inc.
Part of Description:
AC/DC INPUT MODULE 35-60V
Manufacturer :
Grayhill Inc.
Product Category :
I/O Relay Modules
Color :
White
Current - Input :
6 mA
Current - Output :
10mA
Features :
Hold Down Screw, Status LED(s)
Product Status :
Obsolete
Style :
G5
Turn Off Time :
10ms
Turn On Time :
10ms
Type :
AC/DC Input Module
Voltage - Input :
35 ~ 60VAC/DC
Voltage - Output :
24VDC