70-ODC15B
- Manufacturer Part Number:
- 70-ODC15B
- Manufacturer/Brand:
- Grayhill Inc.
- Part of Description:
- DC OUTPUT MODULE 3.5A
- Manufacturer :
- Grayhill Inc.
- Product Category :
- I/O Relay Modules
- Color :
- Red
- Current - Input :
- 9 mA
- Current - Output :
- 3.5A
- Features :
- Hold Down Screw
- Product Status :
- Active
- Style :
- Standard
- Turn Off Time :
- 0.50ms
- Turn On Time :
- 0.075ms
- Type :
- DC Output Module
- Voltage - Input :
- 15VDC
- Voltage - Output :
- 3 ~ 60VDC