ARJ22A12
- Manufacturer Part Number:
- ARJ22A12
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic - ATG
- Part of Description:
- RELAY RF DPDT 300MA 12V
- Manufacturer :
- Panasonic - ATG
- Product Category :
- High Frequency (RF) Relays
- Coil Current :
- 12.5 mA
- Coil Type :
- Latching, Dual Coil
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- DPDT (2 Form C)
- Contact Rating (Current) :
- 300 mA
- Features :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Must Operate Voltage :
- 9 VDC
- Must Release Voltage :
- Operate Time :
- 5 ms
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 70°C
- Product Status :
- Active
- Release Time :
- 5 ms
- Switching Voltage :
- 30VDC - Max