ARS34Y12
- Manufacturer Part Number:
- ARS34Y12
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic - ATG
- Part of Description:
- RELAY RF SPDT 500MA 12V
- Manufacturer :
- Panasonic - ATG
- Product Category :
- High Frequency (RF) Relays
- Coil Current :
- 16.7 mA
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Rating (Current) :
- 500 mA
- Features :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Must Operate Voltage :
- 9 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operate Time :
- 10 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Product Status :
- Active
- Release Time :
- 6 ms
- Switching Voltage :
- 30VDC - Max