LCE00C804240A
Manufacturer Part Number:
LCE00C804240A
Part of Description:
CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,8NC,4N
Coil Voltage :
230 ~ 240VAC
Contact Form :
12PST-4NO/8NC (4 Form A, 8 Form B)
Contact Rating (Current) :
30 A
Operating Temperature :
-25°C ~ 40°C
Switching Voltage :
600VAC - Max