LCE01C504240A
Manufacturer Part Number:
LCE01C504240A
Manufacturer/Brand:
Siemens
Part of Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,5NC,4NO,
Manufacturer :
Siemens
Product Category :
Contactors (Electromechanical)
Coil Voltage :
230 ~ 240VAC
Contact Form :
9PST-4NO/5NC (4 Form A, 5 Form B)
Contact Rating (Current) :
30 A
Features :
Auxiliary Contacts
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
-25°C ~ 40°C
Product Status :
Active
Switching Voltage :
600VAC - Max