LCE00C704277A
Manufacturer Part Number:
LCE00C704277A
Part of Description:
CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,7NC,4N
Coil Voltage :
277VAC
Contact Form :
11PST-4NO/7NC (4 Form A, 7 Form B)
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
235.5 VAC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
-25°C ~ 40°C
Switching Voltage :
600VAC - Max