LCE00C011208A
Manufacturer Part Number:
LCE00C011208A
Manufacturer/Brand:
Siemens
Part of Description:
CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,0NC,11
Manufacturer :
Siemens
Product Category :
Contactors (Electromechanical)
Coil Voltage :
200 ~ 208VAC
Contact Form :
11PST-NO (11 Form A)
Contact Rating (Current) :
30 A
Features :
Auxiliary Contacts
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
-25°C ~ 40°C
Product Status :
Active
Switching Voltage :
600VAC - Max