LCE00C011347A
Manufacturer Part Number:
LCE00C011347A
Part of Description:
CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,0NC,11
Coil Voltage :
347VAC
Contact Form :
11PST-NO (11 Form A)
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
295 VAC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
-25°C ~ 40°C
Switching Voltage :
600VAC - Max