LCE00C604120A
Manufacturer Part Number:
LCE00C604120A
Part of Description:
CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,6NC,4N
Coil Voltage :
115 ~ 120VAC
Contact Form :
10PST-4NO/6NC (4 Form A, 6 Form B)
Contact Rating (Current) :
30 A
Operating Temperature :
-25°C ~ 40°C
Switching Voltage :
600VAC - Max