LCE01C205277A
Manufacturer Part Number:
LCE01C205277A
Manufacturer/Brand:
Siemens
Part of Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,2NC,5NO,
Manufacturer :
Siemens
Product Category :
Contactors (Electromechanical)
Coil Voltage :
277VAC
Contact Form :
7PST-5NO/2NC (5 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current) :
30 A
Features :
Auxiliary Contacts
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
235.5 VAC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
-25°C ~ 40°C
Product Status :
Active
Switching Voltage :
600VAC - Max