LCE00C205240A
Manufacturer Part Number:
LCE00C205240A
Part of Description:
CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,2NC,5N
Coil Voltage :
230 ~ 240VAC
Contact Form :
7PST-5NO/2NC (5 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current) :
30 A
Operating Temperature :
-25°C ~ 40°C
Switching Voltage :
600VAC - Max