LCE00C502347A
Manufacturer Part Number:
LCE00C502347A
Part of Description:
CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,5NC,2N
Coil Voltage :
347VAC
Contact Form :
7PST-2NO/5NC (2 Form A, 5 Form B)
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
295 VAC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
-25°C ~ 40°C
Switching Voltage :
600VAC - Max