CGMS-6D-24S-10
Manufacturer Part Number:
CGMS-6D-24S-10
Manufacturer/Brand:
Carlo Gavazzi Inc.
Part of Description:
RLY CONT DC COIL 1NO AUX
Manufacturer :
Carlo Gavazzi Inc.
Product Category :
Contactors (Electromechanical)
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current) :
6 A
Features :
Auxiliary Contacts
Mounting Type :
Chassis Mount, DIN Rail
Must Operate Voltage :
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
Product Status :
Active
Switching Voltage :
690VAC - Max