CC150SA110
Manufacturer Part Number:
CC150SA110
Manufacturer/Brand:
Carlo Gavazzi Inc.
Part of Description:
3P CONT S 110V 50/60HZ 2NO2NC
Manufacturer :
Carlo Gavazzi Inc.
Product Category :
Contactors (Electromechanical)
Coil Voltage :
110VAC
Contact Form :
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current) :
150 A
Features :
Auxiliary Contacts
Mounting Type :
Chassis Mount, DIN Rail
Must Operate Voltage :
93.5 VAC
Must Release Voltage :
33 VAC
Operating Temperature :
-5°C ~ 60°C
Product Status :
Active
Switching Voltage :
690VAC - Max