LCE01C010120A
Manufacturer Part Number:
LCE01C010120A
Part of Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,0NC,10NO
Coil Voltage :
115 ~ 120VAC
Contact Form :
10PST-NO (10 Form A)
Contact Rating (Current) :
30 A
Mounting Type :
Chassis Mount, DIN Rail
Operating Temperature :
-25°C ~ 40°C
Switching Voltage :
600VAC - Max