MPR20-N-122-1111-200
- Manufacturer Part Number:
- MPR20-N-122-1111-200
- Manufacturer/Brand:
- E-T-A
- Part of Description:
- RELAY CON DC 24V 200A IP6K9K
- Manufacturer :
- E-T-A
- Product Category :
- Contactors (Electromechanical)
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 200 A
- Features :
- Diode
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 16 VDC
- Must Release Voltage :
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Active
- Switching Voltage :
- 24VDC - Nom