ALEV200-C
- Manufacturer Part Number:
- ALEV200-C
- Part of Description:
- ALEV200 SERIES 200A DC CONTACTOR
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Rating (Current) :
- 200 A
- Must Operate Voltage :
- 19 VDC
- Must Release Voltage :
- 1 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Switching Voltage :
- 900VDC - Max