ALEV100-CAN
- Manufacturer Part Number:
- ALEV100-CAN
- Part of Description:
- ALEV100 SERIES 100A DC CONTACTOR
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Rating (Current) :
- 100 A
- Features :
- Auxiliary Contacts
- Must Operate Voltage :
- 16 VDC
- Must Release Voltage :
- 2.4 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Switching Voltage :
- 750VDC - Max