DCNEVT350-C
- Manufacturer Part Number:
- DCNEVT350-C
- Part of Description:
- CONTACTOR 24V RELAY 350A 1800V
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (DM) (1 Form X)
- Contact Rating (Current) :
- 350 A
- Must Operate Voltage :
- 19 VDC
- Must Release Voltage :
- 9 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Switching Voltage :
- 1800VDC - Nom