IHV50A5ANG
- Manufacturer Part Number:
- IHV50A5ANG
- Part of Description:
- RELAY CONTACTOR SPST 50A 24V
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Rating (Current) :
- 50 A
- Must Operate Voltage :
- 16 VDC
- Must Release Voltage :
- 2.4 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Switching Voltage :
- 900VDC - Max