IHV350AANFA
- Manufacturer Part Number:
- IHV350AANFA
- Part of Description:
- RELAY CONTACTOR SPST 350A 12V
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Rating (Current) :
- 350 A
- Features :
- Auxiliary Contacts, Economizer, Sealed - Hermetically
- Must Operate Voltage :
- 10 VDC
- Must Release Voltage :
- 4 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Switching Voltage :
- 1800VDC - Max