DCNEVT150-CS
- Manufacturer Part Number:
- DCNEVT150-CS
- Part of Description:
- CONTACTOR 150A 450V 24VIN
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 150 A
- Must Operate Voltage :
- 18 VDC
- Must Release Voltage :
- 2.4 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Switching Voltage :
- 450VDC - Nom