IHV250HAANA
- Manufacturer Part Number:
- IHV250HAANA
- Part of Description:
- RELAY CONTACTOR SPST 250A 12-24V
- Coil Voltage :
- 12 ~ 24VDC
- Contact Rating (Current) :
- 250 A
- Features :
- Auxiliary Contacts, Economizer, Sealed - Hermetically
- Must Operate Voltage :
- 9 VDC
- Must Release Voltage :
- 6 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Switching Voltage :
- 900VDC - Max