DCNSEV30-B
- Manufacturer Part Number:
- DCNSEV30-B
- Part of Description:
- CONTACTOR 30A 900V 12VIN
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (DM) (1 Form X)
- Contact Rating (Current) :
- 30 A
- Must Operate Voltage :
- 8 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Switching Voltage :
- 900VDC - Nom