AZ9871-2A-12DET
- Manufacturer Part Number:
- AZ9871-2A-12DET
- Part of Description:
- 30A MICRO AUTO RELAY
- Coil Current :
- 47.2 mA
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- DPST-NO (2 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 30 A
- Must Operate Voltage :
- 6.9 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.5 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Switching Voltage :
- 24VDC - Max