A3K1CSQ12VDC1.6D
Manufacturer Part Number:
A3K1CSQ12VDC1.6D
Part of Description:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 150A 12V
Coil Current :
133.3 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Rating (Current) :
150 A
Features :
Diode, Sealed - Fully, Magnetic Blowout
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
7.8 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Switching Voltage :
145VDC - Max