AZ9891J-1C-12DSE
- Manufacturer Part Number:
- AZ9891J-1C-12DSE
- Part of Description:
- 30A SUB-MICRO AUTO RELAY
- Coil Current :
- 53.3 mA
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Rating (Current) :
- 30 A
- Must Operate Voltage :
- 6.5 VDC
- Must Release Voltage :
- 1 VDC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Switching Voltage :
- 16VDC - Max