CA1A-12V-A-5
- Manufacturer Part Number:
- CA1A-12V-A-5
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic - ATG
- Part of Description:
- RELAY AUTOMOTIVE SPST 30A 12V
- Manufacturer :
- Panasonic - ATG
- Product Category :
- Automotive Relays
- Coil Current :
- 150 mA
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 30 A
- Features :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 8 VDC
- Must Release Voltage :
- 0.6 VDC
- Operate Time :
- 10 ms
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 80°C
- Product Status :
- Active
- Release Time :
- 10 ms
- Switching Voltage :
- 16VDC - Max